Uciekał przed policją, był pijany i nie miał uprawnień - Aktualności - KPP Janów Lubelski

Aktualności

Uciekał przed policją, był pijany i nie miał uprawnień

Data publikacji 08.01.2018

Ponad promil alkoholu w organizmie miał 21-letni kierowca opla, który uciekał przed janowskimi policjantami. Kierowca nie miał uprawnień do kierowania. Wkrótce mężczyzna poniesie konsekwencje swojego zachowania. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano po godz. 8:00. Dyżurny janowskiej komendy odebrał informacje o nietrzeźwym kierującym poruszającym się osobowym oplem. Informację przekazał świadek, który zauważył auto i podejrzewał, że jego kierowca może być pijany. Natychmiast na miejsce udali się policjanci janowskiej partolówki. Kiedy zauważyli opisany samochód i podjęli próbę jego zatrzymania, kierowca zaczął przyspieszać i uciekać. Po dłuższym pościgu policjanci zatrzymali auto. Kierowcą okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Janów Lubelski.

Mężczyzna został poddany badaniu stanu trzeźwości. Był nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Jak się okazało mężczyzna nie miał  uprawnień do kierowania.  

Teraz 21-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, nie zatrzymanie się do kontroli drogowe oraz prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.