Policjanci na apelu profilaktycznym - Aktualności - KPP Janów Lubelski

Aktualności

Policjanci na apelu profilaktycznym

Data publikacji 12.06.2018

Janowscy policjanci odwiedzają szkoły, by porozmawiać z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. Tym razem uczestniczyli w apelu profilaktycznym zorganizowanym przez Zespół Szkół w Dzwoli.

Janowscy policjanci w związku z trwającym okresem przedwakacyjnym spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Tym razem brali udział w apelu profilaktycznym zorganizowanym przez Zespół Szkół w Dzwoli. Podczas spotkania policjanci przekazali informacje dotyczące bezpiecznych zachowań podczas spędzania czasu wolnego w miejscu i poza miejscem zamieszkania. Przypomnieli o zasadach poruszania się po drogach, zasady bezpiecznego zachowania podczas prac polowych, gdzie obsługa maszyn i sprzętów rolniczych nie należy do ich obowiązków. Rozmawiali  również o bezpiecznej zabawie nad wodą, kąpiel w miejscach dozwolonych. Poruszyli również temat używek takich jak alkohol, narkotyki czy dopalacze, jakie są zagrożenia i ryzykowne zachowania. W spotkaniu brała udział młodzież z trzech szkół z terenu gminy Dzwola. Na zakończenie apelu odbyły się rozgrywki sportowe pomiędzy szkołami.

Podczas wypoczynku musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Trzeba umieć mądrze korzystać z różnych atrakcji, które przynosi nam lato i wakacje, tak aby nie wyrządzić krzywdy sobie i innym. O tym powinnyśmy pamiętać wszyscy.

Spotkania odbywają się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” oraz działań pod hasłem: „Bezpieczne wakacje”. W ich trakcie mundurowi zarówno w okresie przedwakacyjnym jak i w trakcie ich trwania będą uświadamiać dzieciom i młodzieży zagrożenia, z jakimi spotkać się mogą w czasie letniego wypoczynku oraz podpowiadać im w jaki sposób unikać niebezpiecznych zdarzeń.