Wypadek busa w Zarajcu - Aktualności - KPP Janów Lubelski

Aktualności

Wypadek busa w Zarajcu

Data publikacji 03.07.2018

Dwie osoby odniosły obrażenia w wypadku do, którego doszło wczoraj w miejscowości Zarajec na DK-19. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 28-letni kierujący busem marki Volkswagenem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i dachował. Kierujący był trzeźwy.

Wczoraj około godziny 18:00 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Zarajec na drodze krajowej nr 19. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący busem marki Volkswagen, 28-latek na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem. Auto zjechało do przydrożnego rowu i dachowało. Dwaj pasażerowie z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Kierującemu oraz trzem pozostałym pasażerom nic się nie stało. Jak ustalili policjanci kierujący był trzeźwy.

Policja apeluje o ostrożność, cierpliwość i dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych. Do wielu wypadków zapewne by nie doszło, gdyby kierowcy zachowywali się odpowiedzialnie, bowiem najczęstsza przyczyna wypadków to przekraczanie prędkości i utrata panowania nad pojazdem. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.