Zatrzymani za rozbój na 34-latku - Aktualności - KPP Janów Lubelski

Aktualności

Zatrzymani za rozbój na 34-latku

Data publikacji 03.10.2018

Za rozbój na 34-letnim mieszkańcu gminy Bychawa odpowiedzą zatrzymani przez policjantów trzej sprawcy. To młodzi mężczyźni w wieku od 20 do 23 lat. Napastnicy zaatakowali młodego mężczyznę w kompleksie leśnym, a później skradli mu pieniądze. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu. 34-latek zatrzymał się w kompleksie leśnym żeby odpocząć w trakcie podróży. Znajdujący się tam mężczyźni zaatakowali 34-latka i grożąc użyciem przemocy przy użyciu pałki teleskopowej zabrali mu pieniądze. Potem mężczyźni odjechali.

Pokrzywdzony 34-latek zgłosił się do dyżurnego janowskiej komendy i poinformował o zdarzeniu.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju. Dwóch z nich  wpadło w ręce mundurowych w miniony weekend, trzeci z kolei został zatrzymany w poniedziałek. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu janowskiego w wieku 20–23-lat. Jeden ze sprawców na początku sierpnia opuścił areszt, gdzie przebywał w związku z tymczasowym aresztowaniem za kradzież rozbójniczą.

Mężczyźni już zostali przesłuchani w Prokuraturze Rejonowej w Janowie Lubelskim. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.