Zatrzymani nietrzeźwi kierujący - Aktualności - KPP Janów Lubelski

Aktualności

Zatrzymani nietrzeźwi kierujący

Data publikacji 01.10.2019

Wczoraj na drogach naszego powiatu policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący rowerem 44-latek z wynikiem ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

44-latek kierujący rowerem został zatrzymany przez policjantów z „patrolówki” na jednej z ulic w Janowie Lubelskim. Jak się okazało w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile.  Kolejny to zatrzymany do kontroli drogowej to kierujący busem 44-latek. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli w Janowie Lubelskim przez patrol „drogówki”. Kierował busem a w wydychanym powietrzu miał blisko 1,5 promila. Ponadto 44-latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

    Inny nietrzeźwy to kierujący motorowerem 26-latek. Mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Batorz przez policjantów ruchu drogowego. W wydychanym powietrzu miał pond pół promila alkoholu. Ponadto pojazd którym się poruszał nie posiadał ubezpieczenia i aktualnych badań technicznych.

   Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. W przypadku kiedy stanowi to wykroczenie karą jest areszt albo grzywna.